Ha nincs még mobiltelefonunkon Galileo navigációs alkalmazást bátran keressük meg és töltsük le készülékünkre. Érdemes.
Közel egymilliárdan használják már a Galileot, az uniós műholdas navigációs rendszert mobiltelefon alkalmazásként.
A csillagász után Galileo névre keresztelt európai rendszer a harmadik nagy globális helymeghatározási mód az Egyesült Államok hadserege által felügyelt GPS és az orosz GLONASS után. A Galileo alapvetően éppen a kiszolgáltatottság csökkentése miatt jött létre: esetleges vészhelyzet esetére.
A Galileo más programoktól eltérően polgári ellenőrzés alatt marad.
Gondoljunk csak arra, mi történne, ha a GNSS jeleket hirtelen kikapcsolnák. Tehergépjármű- és taxisofőrök, hajó- és repülőgép-személyzet, valamint emberek milliói szerte a világon hirtelen elvesznének.
Ezenkívül a pénzügyi és kommunikációs tevékenységek, a közművek, a biztonsági és a humanitárius műveletek, valamint a sürgősségi szolgálatok mind megállnának.
A Galileo navigációs alkalmazás használatával ezeket a kockázatokat minimalizálhatóak.
A műholdas navigációra szükség van az autók, a repülőgépek, a precíziós gépek, robotpilóták navigálására. Vészhelyzetek esetén, például katasztrófa sújtotta területeken az emberek mobilkészülékeit is lehet vele lokalizálni.
A Galileo műholdas navigációs rendszer ingyen kínál egy kisebb pontosságú progamot, amit bárki elérhet, a fizetős ügyfelek pedig akár horizontálisan és vertikálisan egy méteren belüli pontosságot kaphatnak.
Az okostelefon chipek gyártóinak ma már 95 százaléka készít Galileo-kompatibilis chipeket.
A programot úgy tervezték, hogy kompatibilis legyen az összes meglévő és tervezett GNSS-sel, valamint együttműködjön a GPS-sel és a GLONASS-sal.
2020-ra a teljes navigációs alkalmazás 30 műholdból fog állni, amelyből 24 lesz az aktív és 6 a tartalék.
Amikor a rendszer már teljes körűen működni fog, a felhasználók a többi műholdas navigációs rendszertől függetlenül tudják majd használni a Galileo-jeleket.